CENTRUM ZIOŁOLECZNICTWA OJCA GRZEGORZA – w trosce o Twoje Zdrowie.

Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki stworzone zostało przez zielarza klasztornego Ojca Grzegorza pod koniec lat 80 XX wieku. Powstało ono na bazie poradni zielarskiej, jaką Ojciec Grzegorz prowadził począwszy od lat 50 w różnych miejscach kraju. Ostatnią siedzibą Centrum Ziołolecznictwa stał się Rychwałd.

Centrum Ziołolecznictwa umiejscowione jest przy Sanktuarium Maryjnym w tej miejscowości.
Początkowo franciszkanin Ojciec Grzegorz prowadził swą działalność samodzielnie, następnie związał się z prof. Aleksandrem Ożarowskim i z inspiracji Pana profesora rozpoczął współpracę z lekarzami, farmaceutami oraz ośrodkami naukowymi w całym kraju. Efektem tej współpracy było powstanie licznych publikacji z dziedziny ziołolecznictwa, a zwłaszcza słynnego Poradnika ziołowego, który ukazał się w kilku wydaniach w nakładzie ok.  miliona egzemplarzy.
Współpraca ze światem nauki owocowała wielkimi rzeszami wyleczonych pacjentów oraz powstaniem wyjątkowo skutecznych receptur ziołowych. Stworzone one zostały  w oparciu o  głęboką wiedzę farmakognostyczną i  intuicję. Ich skuteczność została zweryfikowana i ulega dalszej weryfikacji w trakcie prowadzonej w Centrum Ziołolecznictwa terapii. Efektem działania Centrum Ziołolecznictwa jest także powstanie licznych oryginalnych koncepcji terapeutycznych, w których wykorzystuje się zioła i inne surowce naturalne.
W Centrum Ziołolecznictwa była i jest prowadzona szeroka działalność lecznicza  z wykorzystaniem naturalnych metod terapii.
Sukcesy osiągane są m.in. z tego powodu, iż podchodzimy do naszych pacjentów w sposób całościowy w myśl koncepcji filozoficznej św. Tomasza z Akwinu, który uważał człowieka za jedność psycho-fizyczno-duchową. Jest to koncepcja inna, od jeszcze niestety funkcjonującego w medycynie wzorca kartezjańskiego, określającego człowieka jako maszynę, którą można sterować i zmieniać jej części.
W leczeniu jakie prowadzimy wychodzimy z założenia, iż współczesna farmakoterapia  zbyt agresywnie traktuje ludzki organizm. Poprzez stosowanie silnie działających środków farmakologicznych zaburza homeostazę organizmu, co przy przewlekłym przyjmowaniu leków skutkuje licznymi działaniami niepożądanymi, a w skrajnym przypadku uszkodzeniem organizmu.

Jeżeli idee jakimi kierujemy się w naszej pracy są Państwu bliskie zachęcamy do śledzenia naszej strony, na której zamieszczane będą publikacje dotyczące ogólno pojętej medycyny naturalnej.

 • Małgosia

  Witam,
  Od pół roku cierpię na depresję (podczas choroby miałam próbę samobójczą i trafiłam do szpitala psychiatrycznego; diagnoza: ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne). Czy macie Pańswto pomysł jak można szkutecznie się wyleczyć (jakaś klinika, instytut?). O lekach już przeczytałam na stronie internetowej.
  Będę zobowiązana za radę.

  • redakcja

   Z naszych obserwacji wynika, że najlepszym rozwiązaniem jest pozostawania pod stałą opieką lekarza psychiatry i stosowanie się ściśle do jego zaleceń (przyjmowanie odpowiednich leków).Takie leczenie trwa zazwyczaj długo zatem trzeba być cierpliwym. Życzymy dużo zdrowia!